To odwieczne pytanie, które stanie się coraz bardziej intensywne w nadchodzącym roku, gdy Xbox 360 jest w pełni, a PS3 i wersja Revolution. Dowiedz się więcej o tym tutaj!

To odwieczne pytanie, które stanie się coraz bardziej intensywne w nadchodzącym roku, gdy Xbox 360 jest w pełni, a PS3 i wersja Revolution. Który jest lepszy? Jaki system jest dla mnie odpowiedni? Cóż, proponuję oba, ale jeśli musisz wybrać jedno lub drugie, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

cennik

Cena jest zdecydowanie dużym problemem. Mam na myśli, kiedy ostatni raz nawet nie rzuciłeś okiem, kiedy kupujesz coś za 500 dolców lub więcej? Podsumowując: gry komputerowe są droższe. Dlaczego? Ponieważ komputery nie są przeznaczone wyłącznie do gier. Są to kalkulatory, edytory tekstu, nawigatory internetowe, odtwarzacze muzyki, obserwatorzy filmów i edytorzy zdjęć. To znacznie więcej niż automat do gier. Z drugiej strony konsole na ogół nie są. Dopiero niedawno konsole zostały uruchomione online, zaczynając od Dreamcast i jeszcze nie widziałem, żeby ktoś drukował arkusze kalkulacyjne lub raporty z jednego z nich. Konsole są przeznaczone wyłącznie do grania i kosztują od 100 do 500 dolarów. Z drugiej strony komputery PC to znacznie więcej niż maszyna do gier i działają w przedziale od 1500 do 3000 dolarów i muszą być aktualizowane od czasu do czasu, aby grać w najnowsze i najlepsze gry.

Gatunek jest problemem. Jeśli jesteś fanem strategii czasu rzeczywistego i masz tylko konsolę, opłakuję Cię. A jeśli jesteś fanem platformówek, gry komputerowe będą smutnym błędem. Gatunek ma duże znaczenie ze względu na problem kontrolera z klawiaturą / myszą. Różne gry działają znacznie lepiej w różnych konfiguracjach. Gry komputerowe najlepiej sprawdzają się w grach strategicznych czasu rzeczywistego (RTS), strzelankach FPS, grach MMORG w trybie MMO, grach symulacyjnych oraz przygodach typu „wskaż i kliknij”. Z drugiej strony konsole są lepsze do gier walki, gier akcji / przygodowych, platformówek, gier RPG i gier sportowych.

Grafika

Problemem może być doświadczony technik. Komputery są nieco bardziej niestabilne niż konsole. Mam na myśli, kiedy ostatni raz widziałeś, jak Playstation zamyka się lub dostaje niebieski ekran śmierci? Nigdy, prawda? To samo pojawia się tutaj. Niektóre gry komputerowe mogą być nieco uparte, aby skonfigurować sposób, w jaki komputer je lubi, lub komputer może nie spełniać wymagań systemowych. Z drugiej strony konsole nie mają tego problemu. Osoby projektujące gry muszą spełniać wymagania konsoli, abyś nie miał problemu. Jeśli masz podstawową wiedzę na temat komputerów, wszystko będzie dobrze. Jeśli nie, konsola może być dla Ciebie lepsza.

Jak już wyjaśniłem, jeśli chcesz czegoś więcej niż system gier do szkoły i pracy lub po prostu lubisz gatunki gier takie jak gry RTS i MMORG, wybrałbym komputer. Jeśli lubisz platformówki, gry akcji / przygodowe lub sportowe, a twój portfel jest odrobinę pusty, wybrałbym konsolę. Nie będzie w stanie surfować po Internecie ani pomagać w niczym innym, ale zagra w świetne gry.

Jeśli chcesz konsolę do końca tego artykułu, masz w tej chwili 3 opcje. Możesz kupić Gamecube, jeśli lubisz innowacje, kupić Xbox, jeśli lubisz najlepsze grafiki i gry FPS, lub kupić PS2, jeśli chcesz ogromną bibliotekę gier lub lubisz gry walki, gry akcji / przygodowe, platformówki i gry RPG . Masz również inną opcję. Możesz poczekać, aż Xbox 360 pojawi się w tym miesiącu i zdobyć, lub poczekać, aż Nintendo Revolution i PS3 pojawią się w przyszłym roku.

Categories: Gaming