Wybór dobrej jakości laptopa do gier może być trudnym zadaniem. Tak wiele różnych marek i marek laptopów do rozważenia – nie wspominając o wszystkich różnych konfiguracjach i czynnikach, z którymi trzeba sobie poradzić – Dual Core, karty graficzne, RAM, procesory … w tym artykule opisano wszystkie żargony techno i pokazano, jak wybrać najlepszy laptop do gier online, takich jak betssonbonus.

Laptop do gier osiąga pełnoletność! Popularność stale rośnie wraz ze wzrostem jakości. Gracze teraz regularnie biorą pod uwagę laptopy lub notebooki, szukając idealnej maszyny do gier.
Z każdą nową generacją notebooków widzimy nowe przełomowe odkrycia: dwurdzeniowe notebooki, PCI Express, chipset Sonoma, zwiększona pamięć, zwiększona pamięć RAM, szybsze procesory, dłuższa żywotność baterii i lepsze połączenia bezprzewodowe, w tym modem komórkowy. Wszystkie mile widziane wiadomości dla graczy i miłośników notebooków.

Znajdź najlepsze laptopy

Ogólnie rzecz biorąc, gracze są bardzo wymagającą grupą, znają swoje komputery i wiedzą, czego chcą od swoich komputerów. Większość graczy lubi zamawiać laptopa do gier z własnymi specyfikacjami i konfiguracjami. W tym świetle, jeśli dokładnie przeanalizujesz główne punkty, które gracze biorą pod uwagę podczas konfigurowania lub budowania wymarzonej maszyny – będziesz miał dobry plan najlepszej maszyny do gier.

Ponieważ technologia notebooków zmienia się co około dwa lata, prawdopodobnie rozsądnie jest kupić laptopa, który można łatwo uaktualnić, gdy pojawią się nowe produkty. Zastanów się więc nad tym, co można ulepszyć w każdym notebooku, który planujesz kupić.

Teraz spójrzmy na niektóre z tych kluczowych czynników gry:

GRAFIKA Musisz mieć najlepszą / najnowszą / najszybszą grafikę na rynku. DUH! Poważni gracze interesują się grafiką, obsesja byłaby prawdopodobnie lepszym słowem. I słusznie! Grafika lub jakość mikroukładu graficznego w twoim komputerze przenośnym będzie twoim pierwszym obszarem do rozważenia i znacznie wpłynie na wydajność twojego komputera.

Idź z najnowszym chipsetem graficznym, a także sprawdź, czy możesz zaktualizować kartę graficzną na konkretnej maszynie, którą zamierzasz kupić. Wiele maszyn na to pozwala.

Grafika

Oto niektóre wysoko ocenione układy graficzne: ATi Mobility Radeon 9700, ATI Mobility FireGL V3200 lub NVIDIA GeForce 7900GT.

ATi Mobility Radeon 9700 to wysokiej jakości karta graficzna lub jednostka przetwarzania obrazu (VPU) obecna w wielu notebookach nowej generacji. Zapewni to wyższą wydajność przy niższym poziomie mocy, oszczędzając energię baterii.

Dzięki temu Twój komputer przenośny może spełniać wiele funkcji: gry 3D, szerokoekranowy telewizor HDTV, dynamiczne prezentacje, mobilne studio edycji wideo i procesor graficzny.

Wiele notebooków ma teraz zintegrowaną grafikę, w której komponenty oddziałują i czasami są współużytkowane, zwłaszcza pamięć. Jeśli chcesz mieć komputer przenośny do gier 3D – sprawdź ilość pamięci RAM wideo – jest to pamięć przeznaczona dla aplikacji graficznych lub wideo.

Inne popularne chipsety graficzne to: STMicro, NVIDIA, 3D Labs, Matrox, Trident S3 i SIS.

RAM Uzyskaj największą możliwą ilość pamięci RAM. Pamięć RAM DUDE! Lub pamięć o dostępie swobodnym określi, ile grafiki może obsłużyć Twój komputer przenośny. Najlepiej jest uzyskać jak najwięcej na maszynie lub na co cię stać.

Ogólnie uzgodniono, że potrzebujesz co najmniej 256 MB dla Windows XP i Mac OS X. Potrzebujesz tylko 128 MB dla innych systemów operacyjnych Windows lub Mac.

Pamięć RAM lub ilość pamięci RAM na komputerze przenośnym jest niezwykle ważna, jeśli chcesz obsługiwać ciężkie pliki graficzne lub grać w gry na komputerze. Im więcej pamięci RAM, tym więcej aplikacji będziesz w stanie obsłużyć. Niektóre notebooki mają teraz do 2 GB pamięci RAM DDR2 533 MHz! DDR2 SDRAM – to nowy standard, który może zwiększyć konwencjonalną pamięć SDRAM do prędkości znacznie przekraczających 200 MHz i więcej. Na przykład IBM ThinkPad T43, dzięki chipsetowi Sonoma lub platformie, ma pamięć DDR 2 SDRAM 533 MHz.

Jest to znacznie lepsze niż standardowa pamięć SDRAM, która osiąga około 150-166 MHz, oraz pamięć DDR SDRAM, która zaczyna się przy 200 MHz i dochodzi do około 400 MHz. Pamięć RAM wideo lub pamięć VRAM to specjalna pamięć używana przez karty wideo w komputerze przenośnym. Jest to pamięć RAM przeznaczona do obsługi grafiki i grafiki na komputerze przenośnym. Jest to przydatne, jeśli chcesz grać w wiele najnowszych gier wideo 3D na swoim notebooku.

Różni się nieco od zwykłej pamięci RAM, ponieważ może być dostępny dla dwóch różnych urządzeń jednocześnie – umożliwiając aktualizację ekranu, gdy procesor wideo przetwarza nowe dane. VRAM zapewnia lepszą grafikę, ale jest droższy niż zwykła pamięć RAM.

PRĘDKOŚĆ Potrzebujesz najszybszych pieniędzy na komputer. Okres! Aby uzyskać maksymalną wydajność z najlepszego komputera do gier, musisz mieć najszybszą możliwą prędkość, na jaką możesz sobie pozwolić. Twój najlepszy komputer musi być w stanie z łatwością przetwarzać i obsługiwać najnowsze gry wideo 3D. Nie ma nic tak irytującego, jak zawieszanie się komputera w trakcie ważnej akcji! Dlatego szybkość procesora jest bardzo ważna.

Categories: Gaming