Autor Wątek: Nowy Balans.  (Przeczytany 891 razy)

l3lack4ngel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: +1/-3
    • Zobacz profil
Nowy Balans.
« dnia: Maj 14, 2012, 02:32:03 pm »
Mam pytanie po co zrobiono balans dla postaci magicznych? I tak 1hit na 5 wchodzi
- .- to co to ma być teraz?!
( `v´ )
`•.¸.•´
¸.•´ ¸.•´¨)¸.•*¨)¸.•´¨)¸.•*¨)¸.•´¨)¸.•*¨)¸.•´¨)¸.•*¨)¸. •*¨)¸.•´¨) ¸.•*¨)¸.•*¨)¸.•´¨)¸.•*¨)
(¸.•´ (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.• (¸.•

Mikis040997

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2012, 02:45:35 pm »
to samo mysle, tak narzekaliscie na postacie magiczne, że taaakie dobre, to teraz osiągneliście swój cel: są bezużyteczne

FuSzu

  • Strażnik
  • Wojownik Perihelionu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: +121/-37
  • "Duży" może więcej...
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2012, 02:46:56 pm »
Przyzwyczailiście się do dużych obrażeń, a teraz narzekacie, że nie da się grać. W porównaniu do innych profesji w końcu moc jest wyrównana.
FuSzu - 91 poziom Łowca - 69 poziom Opętaniec - 85 poziom Necromanta - 48 poziom
"Dużych poznajesz po tym jak traktują mniejszych"

Noobuser

  • Wojownik Perihelionu
  • ***
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +73/-28
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2012, 02:47:20 pm »
Zrobiłem właśnie nowego necro i jest taki sam jak łowca. Ja nie narzekam. Wbiliście w 3 dni 60 lv i co? Ja przy 400 am wbiłem 28 lv. Musiałem expić do 25 lv na żmijach i opuchlakach gdy mnich i necro na 13-15 lv bili już jednookie.
Teraz mnich/necro są równi ze wszystkimi więc proszę nie płaczcie.

Printex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-1
    • Zobacz profil
    • Blog o grach wideo
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2012, 02:52:25 pm »
Gram Łucznikiem jednak uważam, że hity maga powinny być nieco większe od pozostałych postaci. W końcu często zdarza im się chybiać w cel. Z tego co mówił brat czasami trafiało mu się na mnichu 5 i więcej uników pod rząd. A przewaga innych postaci, w tym tych idących w uniki, będzie rosła nad magicznymi wraz z wbijaniem poziomów.
O Perihelion pisałem tutaj Opis 1

Apocalypto

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-7
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2012, 02:53:59 pm »
Noobuser, nie są równe.. Mnich/Nekro to postacie magiczne, one charakteryzują się dużym atakiem i słabą obroną, a po tym update pheX zrobił z tych postaci jedno wielkie "gówno", że tak powiem.

Noobuser

  • Wojownik Perihelionu
  • ***
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +73/-28
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2012, 02:55:56 pm »
Noobuser, nie są równe.. Mnich/Nekro to postacie magiczne, one charakteryzują się dużym atakiem i słabą obroną, a po tym update pheX zrobił z tych postaci jedno wielkie "gówno", że tak powiem.


Ja w głazkowca (40 poziom ) uderzam po 1 moim łowca. Broń na 25 lv +4 do tego 200 celności (celność daje dmg u łowcy)... A Ty jakie masz hity?

Apocalypto

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-7
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2012, 02:59:27 pm »
W jednooka na 22 lvlu po 34..

Printex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-1
    • Zobacz profil
    • Blog o grach wideo
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2012, 03:00:18 pm »
Gram Łucznikiem jednak uważam, że hity maga powinny być nieco większe od pozostałych postaci. W końcu często zdarza im się chybiać w cel. Z tego co mówił brat czasami trafiało mu się na mnichu 5 i więcej uników pod rząd. A przewaga innych postaci, w tym tych idących w uniki*, będzie rosła nad magicznymi wraz z wbijaniem poziomów.

*Idących w celność, miało być..
O Perihelion pisałem tutaj Opis 1

Noobuser

  • Wojownik Perihelionu
  • ***
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +73/-28
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2012, 03:08:08 pm »
W jednooka na 22 lvlu po 34..


No i prawidłowo..:)Jednook ma 35 lv a Ty 22....
Powinieneś expić na trutniach maksymalnie. Więc i tak ciesz się,że nie jest tak słabo. Ja mam po prostu to samo z łowcą i cieszę się,że mnichowie i necro mogą zobaczyć jak się inni męczyli wbijając topkę. Zobacz sobie całą top listę ile jest innych postaci. Mnich wbił 60 lv a wojownik 41...Jaka uczciwość? Teraz jest ok i każdy normalny gracz napisze,że tak powinno zostać. Chcesz częściej trafiać? Poświęć 50 magii na celność i będzie zdecydowanie lepiej. Lub znajdź bonusy w przedmiotach "celność"

Apocalypto

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-7
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2012, 03:27:24 pm »
Noobuser, to w takim razie niech phexion doda więcej questów, bo zbyt szybko się je wypełnia.

Kooxik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +4/-19
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2012, 03:34:13 pm »
Dupa! xD Tak jest to slowo opisuje Balans jaki nastal po tej aktualizacji!! Necro, mnich postac magiczna - DUUUZE DMG - Tak duze, nie zblizone do dmg wojownika tylko duze!! Trzeba bylo obrone postaci fizycznych zwiekszac a nie dmg magicznych zmniejszac!

Apocalypto

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-7
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2012, 03:37:38 pm »
Kooxik racja.. Tyle, że ja kończę grę, poczekam na lepsze czasy kiedy pheXion zmądrzeje i poprawi DMG nekro.

High5Boy

  • Zaczynający przygodę
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: +19/-0
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2012, 04:41:28 pm »
Gram Łucznikiem jednak uważam, że hity maga powinny być nieco większe od pozostałych postaci. W końcu często zdarza im się chybiać w cel. Z tego co mówił brat czasami trafiało mu się na mnichu 5 i więcej uników pod rząd. A przewaga innych postaci, w tym tych idących w uniki, będzie rosła nad magicznymi wraz z wbijaniem poziomów.

Zgadzam się po części z tobą. Różnica będzie narastać. Trzeba coś z tym zrobić
Ja bym zrobił tak:
Postacie magiczne z np. 60 celności(Takie min. przy którym dobrze wycelują rózgą w potwora) nie powinny w ogóle chybiać magią w potwory fizyczne(czyt. te bez przyrostka "Mag").

Dla potworów z przyrostkiem "Mag" powinna być jakaś formuła określająca kiedy można chybić, na podstawie różnicy w statystykach(magia+antymagia) między atakującym i atakowanym.

Bo ogólnie jest tak, w każdym MMORPG i nie tylko, że magia "przechodzi" na wylot przez wszystkie przedmioty fizyczne(zbroja, hełm, skóra itd.)
Jedyną możliwością zablokowania obrażeń magicznych powinnien byc odpowiedni stopień wtajemniczenia przeciwnika:
tzn. statystyki Magia i Antymagia.

Antymagia - to praktyki magiczne mające na celu, wyćwiczenie zaklęć obronnych przeciwko magii.
Magia - to głównie ofensywa, ale ucząc się ofensywy stajemy się świadomi tego jak bronić się przed tymi atakami.

Tak więc proponuję, aby:
Zwiększenie statystyki Magia zmniejszała obrażenia magiczne o x0,5 tego o ile obrażenia zmniejsza statystyka Antymagia.
np.
10 Antymagii zmniejsza obrażenia magiczne powiedzmy o 30.
W takim razie 10 Magii(oprócz zwiększania obrażeń), zmniejszałoby obrażenia magiczne o 15(0,5x tego co Antymagia).

Noobuser, to w takim razie niech phexion doda więcej questów, bo zbyt szybko się je wypełnia.

No nie wiem.
Potem masz 60 tarcz z Aku[50](1 tarcza na 6 zabitych), a potem 250 iglaków[55], a potem sic! 650 Skorpionów Gigantów[60]

Kooxik racja.. Tyle, że ja kończę grę, poczekam na lepsze czasy kiedy pheXion zmądrzeje i poprawi DMG nekro.

Przestańcie płakać: "OMG, ale zdupili postać!!", "Gdzie mój DMG,aaaaa". Bo nikt, zupełnie nikt, nie poda konkretnego rozwiązania balansującego postacie. Weźcie się do roboty, pomóżcie to zbalansować, a nie tylko narzekacie...
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2012, 05:15:01 pm wysłana przez High5Boy »

Visteros

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +1/-0
    • Zobacz profil
Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2012, 04:59:46 pm »
Teraz nie płaczcie że nekro/mnich są osłabieni. Phex dobrze zrobił sprowadzając ich do poziomu "normalnych" klas.  :-X

Perihelion - Polska gra mmorpg

Odp: Nowy Balans.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2012, 04:59:46 pm »