Autor Wątek: Opek  (Przeczytany 364 razy)

Mikis040997

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +3/-1
    • Zobacz profil
Opek
« dnia: Luty 25, 2013, 02:58:51 pm »
1.Wcześniej to mag był zbyt silny w pvp, ale teraz opek wychodzi poza normę. Na 70+ walczyłem z 30 lvl i niszczyłem go jakąś minutę, bo ilość życia jaką już wtedy posiada jest zbyt duża, a teraz hity są niskie.
2. Po drugie Mag dając w magię dostaje mane i siłę.
Opek dając w siłę dostaje moc, życie, co jest ogromnym plusem w pvp, a do tego nie ma problemu z maną przy expieniu.
3. I teraz w pvp z równym lvl opek bije tyle samo co ja, ma WYSYSANIE, a po kiego mu to jak ma i tak przewagę w życiu.
Tylko nie piszcie mi, żebym sobie zagrał opkiem jak tak łatwo, bo mi on nie leży, ale w pvp jest z nim naprawde ciężko.
Szczególnie ten skill wysysanie.

I jeszcze skill agrsja. Po użyciu do opka schodzą się moby z całej mapy(do tego tylko tego lvl co on chce), co jest błędem.
Po drugie opek 60 lvl niszył 80 bez problemu, a atakowały go ciągle 2 moby. gdzie ja bym nigdy nie mógł sobie na takie coś pozwolić na 70+.

RaveR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +1/-0
  • Niektóre sytuacje , lepiej przemilczeć.
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2013, 05:49:20 pm »
Bez obrazy , ale po przeczytaniu tego ogarnął mnie śmiech.

Znasz realia opętańca? Wiesz jak się nim expi? Bo moim zdaniem nie masz o tym pojęcia.

Gdybyś dawał w obronę w statystykach ( prawie nikt nie daje , bo w expie sie nie przydaje , lecz w PVP tak ) Opek nie zadawałby takich obrażeń. Ale proszę Cię , na swoją niekorzyść nie dodajesz PKT obrony i tym sposobem postacie magiczne poniosą i ponosić będą sromotną kleskę.

Druga sprawa : Siła , Wit i Celność to staty , w które opłaca się dodawać , z naciskiem na Siłę i Witalność. Opek ma być tak zwanym "tankiem". Z kilku powodów: Nekro , ma możliwość ataku z daleka i na dodatek uleczenia z DALEKA. Opek , zupełnie odwrotnie , więc spora liczba HP ratuje mu tyłek w wielu sytuacjach.

Sprawa trzecia : Skoro narzekasz na małą ilość HP Nekromancera , nie widzę przeszkód , zbieraj EQ z Witalnością.



_______________________________________

Moim zdaniem wniosek jest jeden.

Magowie: PVP jest dobrze zbalansowane , lecz źle dodając w statystykach zapewniacie sobie przegraną.

Opętańcy: Bez dużej ilości życia nie dadzą sobie rady.

*Z całych sił postacie Magiczne chcecie wybalansować tak , by były i w PVE i PVP najlepsze.
  Każda profesja nie może mieć tylko zalet dlatego ponowne balansowanie nie ma sensu.


Przyjrzyjmy się Wojownikowi , ten to dopiero ma nieciekawą sytuację , ale to nie miejsce i pora by  o nim się rozpisywać.

Najlepszą obroną jest atak.

Noobuser

  • Wojownik Perihelionu
  • ***
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +73/-28
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2013, 05:56:06 pm »
RaveR ma rację. :)Zrobiłem postać woja/opka expi się tragicznie w porównaniu z łowcą gdyż moby magiczne odsuwają się od nas a wojownicy chodzą w kółko i ciężko trafić chyba, że się zatrzymają. :)
Mnich i necro robią miazgę i w expie i w pvp. Ja narzekam na mnichów od czasu gdy wróciłem i 0 najmniejszych zmian. Mnich mający 2x gorsza broń niż ja i 2x mniej magii niż mój łowca celności wali większe hity niz ja. Spytaj sie Nyuu bo razem robiliśmy testy. ;)
Uważam, że pvp wymaga wielu modernizacji ale na pewno opętaniec nie wymaga osłabienia. Wy mnichami i necro od początku istnienia perihelionu macie 2-3x lepiej jak teraz ktoś znalazł na Was sposób to ma być osłabiony?

Dla dobrego zakończenia dodam, że mój łowca 86 z mityczną bronią na +10 miał problem z mnichem na 53 poziomie. Zezol czy jakoś tak nick. Zostało mi 20% życia. :)
I mimo tego wszystkiego mimo potęgi mnicha i necro w expie, nie zostaje nic zmieniony więc proszę o nie pisanie głupot w stylu "osłabcie opka bo ktoś zaczął wygrywać w pvp"
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 06:06:04 pm wysłana przez Noobuser »

Mikis040997

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2013, 06:05:00 pm »
Heh, no ciekawe, bo nie uwierzysz ale były zmiany i to ogromne, mi w pvp obniżylo z 1500 do 500 w hicie.
Raver, ja dałem duzo do witalności, ale to nie ma co porównywać z opkiem, któremu co lvl zwiększa się więcej.
Atak z daleka u nekro- przy możliwości zablokowania i tym, że nekro atakuje w miejscu to pomyśl co piszesz.
Poza tym jeszcze raz mowie- macie tyle zycia i po co wam wysysanie, które jest jednym z najlepszych skilli.

RaveR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +1/-0
  • Niektóre sytuacje , lepiej przemilczeć.
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2013, 06:09:53 pm »
Jednym z najlepszych skilli? :)


Gram Nekromancerem 70lv+ i Opkiem 55+ Mało doświadczenia mam lecz co nie co wiem.

Wiem , że były zmiany.

Przyzwyczailiście się bic każdego na 2-3 hity , co nie? To było suuper fajne i sprawiało mega dużą przyjemność. A teraz jak jakaś inna profesja wam zagraża , czujecie nie pokój i już temacin na forum. Bo Opętaniec jest za silny! " Trzeba go osłabić , zagraża naszej wspólnocie magów" Nie można do tego dopuścić.

Mikinek - Widocznie za mało w HP dodawałeś , lub masz słabe staty. I mam nadzieję , że nie nosisz eq na 5lv? Bo to dla Cb istne samobójstwo na starcie.


Bez wyssania w skilach , Opek po 5-6 ubitych mobach z dużą ilością HP miałby 10% życia.

Więc nie ma co płakać.
Najlepszą obroną jest atak.

FuSzu

  • Strażnik
  • Wojownik Perihelionu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: +121/-37
  • "Duży" może więcej...
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2013, 06:12:19 pm »
I ja stoję stronie postaci fizycznych walczących wręcz. Magów spotkasz na każdym kroku. Biją mocno, mają skille uleczające, więc co więcej chcieć? Chyba umiejętność zabijania wszystkich na 1 strzał.

Punktów życia Opętańce/Wojownika poprzez dodawania w siłę nie jest aż tak duży. 10 punktów za 1 punkt. 500 siły daje tylko 5000 hp., a trzeba pamiętać, że tyle nie doda, bo trzeba na coś innego też przeznaczyć.

A skill Wyssanie to także Absorpcja życia u Nekromancer'a. Cieszcie, że macie w ogóle skille uleczające. Postacie takie jak: Łowca, Łucznik, Wojownik, muszą wydać kasę na potki, które nie dodają aż tyle co Wasze skille. Poza tym, uleczając się potkami jeszcze więcej zyskujecie.

A obrona to dobra statystyka... Opętańce z tym samym eq na 55 poziom biły sobie po 1 i 2 z krytyka.
FuSzu - 91 poziom Łowca - 69 poziom Opętaniec - 85 poziom Necromanta - 48 poziom
"Dużych poznajesz po tym jak traktują mniejszych"

Mikis040997

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2013, 06:19:32 pm »
Dalej się nie zgodzę z tym wyssaniem, nie chodzi mi, że tylko magowie powinni mieć, ale na pewno nie opek, tylko łowca lub łucznik.
Raver nie mam seta n 5 lvl.
ja nie chcę zabijać na 1 hit, ale w tej chwili naprawdę zabijałem minutę 30 lvl, to chyba sporo czasu przy takiej przewadze lvla.

RaveR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +1/-0
  • Niektóre sytuacje , lepiej przemilczeć.
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2013, 06:23:31 pm »
To na jakich podstawach miałby mieć wyssanie Łuk? :)Cieszcie się magowie z tego co macie , bo Łucznik i Łowca też biją z daleka tak jak i wy i nie mają skili uleczających.

Z jedną sprawą mogę się zgodzić , skill uleczający dla Woja i szybsza regeneracja życia dla Łowca/Łucznik.


Necro , zanim dojdzie do was Mobek zadajecie mu np. 80% wszystkich obrażeń , on zabierze wam 300HP. Opek musi podejść od samego początku , w tym czasie co ubiję tego mobka to  700- 1000 HP Nie mam..
Najlepszą obroną jest atak.

Mikis040997

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: +3/-1
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2013, 06:29:27 pm »
Dobra, Rever nie będę cię przekonywał, po prostu zróbmy testa, Twój opek i mój nekro- jak okaże się, że mam taką przewagę to ci przyznam rację.

Noobuser

  • Wojownik Perihelionu
  • ***
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: +73/-28
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2013, 06:32:50 pm »
Zróbmy testa, mój łowca z mityczną bronią +10 i eq na 85 całym ulepszony vs Twój necro który nie ma nic mitycznego, antycznego, legendarnego i nie wierzę, że ma broń +10. :)
Wyjdzie na to samo. Ja przegram i nie zjadę Ci nawet 10% hp ponieważ Twój skill na necro leczący nie da mi nic zrobić. ;)
Wszyscy przegrywali z magami i wszyscy poza opkiem przegrywają nadal. Czemu ta dyskusja? :DCzemu jak wszyscy padali od Jacky'ego , Koxera, Nyuu, Sebastiana było dobrze. Teraz jak jest kilku dobrych opków to jest jak jest? :)

Fyinger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Moja przeszłość , ma wpływ na moją teraźniejszość.
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2013, 06:38:42 pm »
Tutaj w Perihelionie troszkę przesadzili z tym dmg postaci magicznych . A postacie walczące wręcz czyli Woj,Opek mają mniejsze dmg ... Zobaczcie sobie fabuły innych gier .

Mag - Jest postacią zadającą najwięcej obrażeń , ale nie przesadzajmy. Posiada on małą ilość życia , ale za to ma dużo many.

Woj,Opek- To postać , która głównie cechuje się swoją niebywałą siłą i obroną . Ma on najwięcej życia z innych pozostałych postaci.

Łucznik,Łowca - To postacie najbardziej zbalansowane , nikt nie płacze , ani nikt nie rządzi ponad innymi postaciami.

Co do woja on jest najsłabszą postacią , ponieważ walczy wręcz i nie ma leczenia ;) Opętaniec musi mieć tyle defa .. Ponieważ mniszkiem masz mroz zamrozisz takiego opka i bijesz go z daleka ... A on musi cię gonić .. Więc nie płaczcie tak nad tymi postaciami magiczynymi , bo szkoda takiej gadki ...
Nick: Fyinger
Lvl: 59 + Rośnie do cholery :!
Profa: Wojownik <Narazie top 2 ;)>

Vexios

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: +3/-0
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2013, 06:54:39 pm »
Moim zdaniem Łucznik ma ciut za małe obrażenia. Gdy woj/opek ulepszą zbroję na +5 to zadaje im po 0-10 obrażeń a oni jemu po 50, tym gorzej, że ma mniej HP a wojownicy broni białej dziwnym sposobem mogą podbiec do niego w sekundę (PheX chyba zrobił to specjalnie) więc walka łucznika z wojem/opkiem skazana jest na porażkę (chyba, że skill ogłuszająca strzała coś zmienia). Zresztą, zauważyłem, że łucznik bije najwolniej ze wszystkich postaci ze względu na to, że musi naciągnąc cięciwę a wojownik/opek w tym czasie uderza go 2 razy. Wojownikowi moim zdaniem wystarczyłoby zrobic ze skilla regeneracji coś w stylu odnowu, tak aby można by było go używac w walce i byłoby dobrze. Jeśli chodzi o mnicha i Nekro to oni są najlepiej zbalansowani ale łucznik aż do 80 lvla zdaje mi się że niema szans w walce z bronią białą.

Edit: Przypomniało mi się jeszcze coś odnośnie łucznika. Jego skill "lekka zbroja" nie działa przez co tracimy jedną z potencjalnie dobrych umek defensywnych, a skill "łucznictwo" na 1 poziomie dodaje mi 3 ataku, co jest 0, 006% mojego zwykłego ataku. -.-
Skille te moim zdaniem należałoby naprawic/zamienic na inne, nowe/zwiększyc siłę ich działania.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2013, 07:28:01 pm wysłana przez Vexios »

RaveR

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +1/-0
  • Niektóre sytuacje , lepiej przemilczeć.
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2013, 06:57:28 pm »
A zadajmy sobie pytanie .


Kto ma najmocniejsze skille w grze? :)Łucznik, chodzi o PVE oczywiście.  Gram łukiem i z tego co zauważyłem jeden skill i strzał i mob na 66lv pada , nawet nie podchodząc.

Pozdrawiam. Lecz mogę się mylić.
Najlepszą obroną jest atak.

FuSzu

  • Strażnik
  • Wojownik Perihelionu
  • *
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: +121/-37
  • "Duży" może więcej...
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2013, 06:59:27 pm »
(chyba, że skill ogłuszająca strzała coś zmienia)

Tak nawiasem. Działa zbyt krótko... Dwa razy uderzysz i postać może się ruszać.

A zadajmy sobie pytanie .
Kto ma najmocniejsze skille w grze? :)Łucznik, chodzi o PVE oczywiście.

Tak prawda... PvP już zupełnie inaczej wygląda.
FuSzu - 91 poziom Łowca - 69 poziom Opętaniec - 85 poziom Necromanta - 48 poziom
"Dużych poznajesz po tym jak traktują mniejszych"

Septurion

  • Wojownik Perihelionu
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: +31/-6
    • Zobacz profil
Odp: Opek
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2013, 07:24:39 pm »
Ehh a ja myślałem, że nie mam dmg :/

W końcu zbroja 85lvl +6/8 tyle daje, że nieważne jaka postać fizyczna zadaje po 1dmg.

Tak może i opek/woj maja przewagę w pvp ale jak ja chodzę z zbroja 85lvl +7 a ty z 70lvl +0 to nie ma się czego dziwić, że nie możesz wygrać.

Wystarczy 85lvl i dobra obrona to każda postać fizyczna wymięka.
A i jeszcze jedno postacie atakujące z dystansu maja taką przewagę, że nie muszą stać w miejscu jak woj/opek, kiedyś było tak że mogłem atakować podczas biegu, teraz trudno kogoś trafić jak zrobi mały krok w tył a spowolnienie wcale tak długo nie trwa.
Założyciel CHAOS
Septurion - Opętaniec 90lvl                 Alchemia 73
DzikieOczy - Łowca 87lvl
Omnipotence - Nekromanta 29lvl

Perihelion - Polska gra mmorpg

Odp: Opek
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 25, 2013, 07:24:39 pm »